Ehitusmess Eesti Ehitab on aastate jooksul silma paistnud oma ajakohase, kasuliku ja huvitava teabeprogrammi poolest, mis on eelkõige köitvad ehitusekspertidele, ent tarkust on oodatud omandama ka ehitushuvilised. Seminariprogrammid annavad hea ülevaate Eesti ehitusmaastiku suundumustest ja trendidest.
Seoses kliimaeesmärkidega on ka ehitussektori väljakutse vähendada oma jalajälge ning tõsta efektiivsust-tootlikkust. Kolmapäeval, 6. aprillil avab ehitusmessi keskkonnaminister Hr. Erki Savisaar, kes muu hulgas juhatab sisse Riigikogu keskkonnakomisjoni, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ning Eesti Puitmajaliidu korraldatava konverentsi „Jätkusuutlik ehitus Eestis“. Riigi esindajad keskkonnakomisjonist ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist jagavad värskemaid plaane ja strateegiaid, kuidas saavutada Eesti ehitussektori jätkusuutlikkus. Esimese messipäeva lõpetab aga Aasta tehasemaja konkursi gala, kus selgub, millised on parimad puidust tehasemajad. Katusemaailm OÜ ja Ehitusala OÜ korraldataval koolitusel räägitakse lame-, ekspluateeritavatest, haljas- ja dekoratiivkatuste tehnilistest lahendustest. Koolitus tasuta, kuid eelregistreerimisega (ehitusala.ee).
Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liit koostöös Ehituskeskusega korraldavad 7.-8. aprillil sisukad katuse- ja fassaadipäevad. Registreerimine ehituskeskus kodulehel (ehituskeskus.ee). Neljapäeval toimuv Katusepäev keskendub ehitusvaldkonna päevakajalistele tegemistele, rohepöörde mõjule ning tutvustab uusimaid katusematerjale. Messi teisel päeval on Eesti Puitmajaliit ja Puitmajaklaster võtnud fookusesse rohetiigrihüppe ehituses ja tehaselise puitehituse.
Reedel tähistatakse muuhulgas ka Puitmajapäeva ning seminariprogramm käsitleb metsast kaasaegse koduni teemasid. Lisaks majatootjatele ja arhitektidele, tulevad oma nõu jagama renoveerimisteemadel ka Maaarhitektuuri Keskus. Reedel ja laupäeval on jätkusuustliku ehituse puhkealal esindatud ka mitmed majatootjad, kes jagavad infopunktides konsultatsioone ehitust, planeeringu koostamist või finantseerimist puudutavatel teemadel. Jätkusuutliku ehituse alal on lisaks seminariprogrammile loodud ka eraldi puhkeala, kus on võimalik tutvuda Eesti puitmajasektori edulooga ning vaadata filmialal ka „Puit arhitektuuris“ saateid. Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liidu Fassaadipäeval tutvustatakse Aasta fassaad võistluse konkursil osalevaid töid, arutatakse rohepöörde mõjude üle ning tutvustatakse viimaseid saavutusi fassaadiehituse vallas. Energiasäästu arenduskoda ehk Esakoda MTÜ aitab vedada energiasäästule pühendatud reedest seminaripäeva, mis kannab pealkirja „Energiasäästlik mõtteviis hoonetes – kuidas tegutseda“. 99. seminaril on juttu energiamajanduse korraldamisest, energiasäästlikest lahendustest ja tehnoloogiatest ning taastuvenergia kasutamisest.
Eesti Betooniühing kuulutas märtsi viimastel päevadel välja juba kahekümne teist korda toimunud konkursi „Aasta betoonehitis 2021” võitjad. Konkursi eesmärgiks on leida ja esile tõsta ehitisi, mille nägusus ning efektiivne ja ökonoomne teostus tabavalt demonstreerivad betooni kui struktuurmaterjali eeliseid. Messil on nüüd võimalik näha võistlustöödest kokku pandud näitust ning tutvuda võitjatega.
Kohtume messil!