Rahvusvaheline ehitusmess Eesti ehitab toimub juba alates 1997. aastast. Aprillikuine ehitusmess avab ehitushooaja, osalevad firmad tutvustavad oma uusimaid tooteid ja teenuseid Eesti ehitusturul. Turundustuge leiab nii alustav kui ehitusturul juba tegutsev ettevõte. Mess on oodatud nii ehitusturu spetsialistide kui ka ehitushuviliste seas. Viimaste aastate heitlik keskkond ei ole soosinud suursündmuste toimumist: viimati tõi ehitusmess Eesti ehitab valdkonnast huvitatud kokku aastal 2019. Vaatamata koroonaviiruse jätkuvale levikule oleme ühiskonnana sellega järjest enam kohanenud ning möödunud sügishooajal taaskäivitus messinduse sektor nii Eestis kui ka Euroopas. Saame taas kokku tulla ning oma klientidele viimastel aastatel tehastes välja töötatud lahendusi ja tooteid tutvustada.
24. rahvusvahelisest ehitusmessist Eesti Ehitab 2022 võtab osa üle 100 ettevõtte ja organisatsiooni viiest riigist. Teemadering haarab kõiki ehitusturuga seotud valdkondi: muu hulgas leiavad külastajad infot ehitus-, konstruktsiooni-, katuse- ja fassaadimaterjalidest, toodetest on esindatud aknad ja uksed, trepid ja piirded, valgustehnika, kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadmed, element- ja moodulehitised, ehitustehnika, maastikuehituslahendused. Suurima ekspositsioonipinnaga on seekord väljas üks juhtivamaid viimistluskrohvide ja fassaadivärvide ning soojusisolatsiooniliitsüsteemide kaubamärke Baumit. Samuti osaleb messil enam kui 30-aastase kogemusega Euroopa juhtiv katusekatete tootja Budmat ning Eesti kapitalil põhinev Aru Grupp AS, kelle tootmiskompleksi kuulub neli tehast: akna-uksetehas, trepitehas, majatehas ning liimpuidust komponenditehas. Esmakordselt on messil väljas DynaBrac OÜ, kes toob Eesti turule ainulaadse püstakmooduli, mis lihtsustab ja kiirendab santehnilisi ja ventilatsioonitöid kuni 10 korda. Seda lahendust saavad ehitus- ja renoveerimistööde plaanimisel ja läbiviimisel kasutada korteriühistud, arhitektid, ehitusfirmad, moodulmajade ehitajad ja eramajade omanikud. Messil toimub ka MobiLED Estonia OÜ suure võimsusega EcoFlow DELTA seeria akujaamade esmaesitlus ning Jung toob messile hooblüliti LS 1912, mis ühendab klassikalise kaasaegse tehnoloogiaga.
Seminariprogrammid annavad hea ülevaate Eesti ehitusmaastiku suundumustest ja trendidest. Seoses kliimaeesmärkidega on ka ehitussektori väljakutse vähendada oma jalajälge ning tõsta efektiivsust-tootlikkust. Ehitusmessi avab keskkonnaminister Erki Savisaar, kes muu hulgas juhatab sisse Riigikogu keskkonnakomisjoni, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ning Eesti Puitmajaliidu korraldatava konverentsi „Jätkusuutlik ehitus Eestis“. Riigi esindajad keskkonnakomisjonist ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist jagavad värskemaid plaane ja strateegiaid, kuidas saavutada Eesti ehitussektori jätkusuutlikkus. Esimese messipäeva lõpetab aga Aasta tehasemaja konkursi gala, kus selgub, millised on parimad puidust tehasemajad. Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liit koostöös Ehituskeskusega korraldavad 7.-8. aprillil sisukad katuse- ja fassaadipäevad. Katusepäev keskendub ehitusvaldkonna päevakajalistele tegemistele, rohepöörde mõjule ning tutvustab katusematerjale. Fassaadipäeval tutvustatakse Aasta fassaad võistluse konkursil osalevaid töid, arutatakse rohepöörde mõjude üle ning tutvustatakse viimaseid saavutusi fassaadiehituse vallas. Eesti Betooniühing kuulutas märtsis välja juba kahekümne teist korda toimunud konkursi „Aasta betoonehitis 2021” võitjad. Konkursi eesmärgiks on leida ja esile tõsta ehitisi, mille nägusus ning efektiivne ja ökonoomne teostus tabavalt demonstreerivad betooni kui struktuurmaterjali eeliseid. Messil on nüüd võimalik näha võistlustöödest kokku pandud näitust ning tutvuda võitjatega.
Eesti Näituste messikeskuses Pirita tee 28, 12011 Tallinn
Kolmapäeval, 6. aprillil kell 11-18
Neljapäeval, 7. aprillil kell 10-18
Reedel, 8. aprillil kell 10-18
Laupäeval, 9. aprillil kell 10-17
KÜLASTAJA INFO
OSALEJAD
PROGRAMM