Ehitusmess toob ehituskevade!

25. rahvusvahelisest ehitusmessist Eesti Ehitab 2023 võtab osa üle üle 130 ettevõtte ja organisatsiooni kaheksast riigist. Teemadering haarab kõiki ehitusturuga seotud valdkondi: muu hulgas leiavad külastajad infot ehitus-, konstruktsiooni-, katuse- ja fassaadimaterjalidest, toodetest on esindatud aknad ja uksed, trepid ja piirded, valgustehnika, kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadmed, element- ja moodulehitised, ehitustehnika, maastikuehituslahendused. Messieksponaadid annavad hea ülevaate Eesti ehitusmaastiku suundumustest ja trendidest.

Suurima ekspositsioonipinnaga on seekord väljas Põhja-Euroopa suurim poorbetoontoodete valmistaja Bauroc, käesoleval aastal oma 25. tegutsemisaastat tähistav Katusemaailm ja soojuspumpade ja ventilatsiooniseadmete ning kuivatus- ja niisutusseadmete müüja Kliimaseade.

Esmakordselt on messil väljas Poola katusekatete ja fassaadikattematerjalide tootja Blachotrapez. Ettevõte on oma juhtivat positsiooni selles valdkonnas ehitanud juba üle 50 aasta ning täiustab jätkuvalt nii oma tooteid kui ka tootmisprotsesse.

Messilt leiab Kingspan fenool-, polüuretaan- ja vaakumisolatsioonimaterjale, Icy Getec isolatsioonivahtusid, Belgia tootja Nelissen kõrge kvaliteediga ökoloogilised 100% savist valmistatud savitelliseid, tellisplaate ning vuugisegusid. Esindatud on juhtiv betoon- ja teraskonstruktsioonide külmasillavabade kinnitusdetailide tootja Schöck ning juhtiv ülemaailmne õhukeste põrandakonstruktsioonide, tuuleenergia rakenduste ja liitmistehnoloogiate tarnija monteeritavate ja valatud ehitiste jaoks Peikko. Kipsik valmistab maailmas ainulaadseid kipsplaadist põranda-, seina- ja laemooduleid. Nendest moodulistest saab koostada mitmesuguse kujuga siseruume. Moodulitesse on sisse ehitatud küte, heli isolatsioon, ventilatsioon, elektrivarustus ja teised funktsioonid.

Katuse- ja fassaadikattematerjalide valik on lai: FIXFAS Dekton süsinikuneutraalsed fassaadikattematerjalid, Sindelkatuse Tegola Canadese vasega kaetud bituumensindlid ning uudse disainiga Master Coppo bituumensindli seeria ning Priore looduslähedased haljaskatused ja katuseaiad.

Messil on üles ehitatud Baltikumi suurima katusefermide ja Posi-Joist talade tootja Tenter puitkonstruktsioon, kes alates sllest aastast pakub oma toodetele ka paigaldust, Raitwood Puiduterminalide põhjamaisest okaspuidust viimistlus- ja ehitustooted ja põhjamaine puidutöötlemisettevõte CLTEST, mis toodab kaasaegseid ehitusmaterjale taastuvast loodusvarast puidust, kasutades selleks kaasaegset tehnoloogiat ja teadmisi.

Messil Eesti ehitab 2023 on palju uudistada. FIrmad tutvustavad oma viimaseid tooteid ja teenuseid. ÜLE tutvustab kattesäilitustehnoloogiat MÖSS, mis on külmalt segatud peeneteralise killustiku, emulsiooni ja lisandite segu mis kantakse õhukese kihina teekattele. JUNG toob messile JUNG HOME, KNX ruumikontroller LS Touch, uue disainiga dimmerid ja ruumitermostaadid. Mobiled tutvustab EcoFlow DELTA 2 ja RIVER 2 seeria akujaamasid.

Maailm muutub üha nutikamaks. LEDVANCE WiFi-põhine tootesari Smart Home pakub kodu valgustuseks palju võimalusi, täpselt sel moel nagu vaja. SMART+ Home WiFi – kasutajasõbralik, tõhus ja edumeelne. Smart Home Systems tutvustab lahendust TARK MAJA, mis on reaalsus ökonoomsus, ohutus ja mugavus: valgustus- ja küttesüsteemi juhtimine, sisse- ja väljapuhe õhusüsteemide ning kliimaseadme juhtimine, videovalve ja turvasüsteemide juhtimine ning vee- ja gaasilekke kaitse. Hansab tutvustab enda poolt väljatöötatud Entringo parkimislahendust, Suprema sõrmejäljelugejate ja näotuvastusega läbipääsusüsteeme, ATG Access turvapollareid ja Circontrol elektriautode laadijaid.

 

Messilt leiab erialaliite ja riigiasutusi. Woodhouse Estonia peamine eesmärk on oma liikmete konkurentsivõime ja ekspordisuutlikkuse tõstmine läbi erinevate toetavate ühistegevuste. ESAKODA eesmärgiks on luua võimalusi kodanikel saada informatsiooni energia tarbimise ja säästmise erinevate võimaluste kohta. Maa-amet tutvustab 2022. aasta maa korralise hindamise tulemusi ja Pääästeamet pakub tuleohutusalast informatsiooni hoonete turvaliseks ehitamiseks. Eesti Standardimis- ja Akrediteerimiskeskus korraldab Eestis standardimist, esindab riigi standardimishuve rahvusvahelisel tasandil ning pakub akrediteerimisteenuseid.

Uued maasoojuspumbad, õhk-vesi soojuspumbad, vesi-vesisoojuspumbad leiate firmadelt Airobot, Cooper and Hunter ning SigmaSystems. Messil on esindatud Ampere+, kes pakub energia tootmise täislahendust päiksepaneelide baasil ning Lokaator pakub õhupuhastajate,- kuivatajate ja -niisutajate, kaabli- ja metalliotsijate ning vee ja reoveemõõteseadmete lekkeotsimise ja mõõtmise teenused.

Messi välialalt saab näha näiteks Eestis valmistatud kvaliteetsest 40 mm termotöödeldud kuusest Munasauna, Lasita Maja poolt messiks disainitud 20m2 aiamaja ning Holder merekonteinerid. Messil ei puudu ka Soome ostetuim majatootja Kastelli.

Silmailu pakuvad Decoland disainköögitehnika, Hansakamin kaminad ja ahjud, Läti vannitoatoodete tootja PAA tooted ning SIlman valgustid. Esmakordsel on ehitusmessil ka  4ROOM kvaliteetsed valgustid Eestist ning põhjamaadest ja eestimaine pilkupüüdev mööbel.

Messil näeme!