Tule ja õpi meistritelt ehitusmessi Eesti Ehitab töötubades

Tule ja õpi meistritelt ehitusmessi Eesti Ehitab töötubades

4.-7. aprillini toimuval rahvusvahelisel ehitusmessil Eesti Ehitab 2018 saab ehitusala asjatundjatelt otse nõu küsida ja ka ise kätt harjutada, sest kogu messi vältel toimuvad ehitusala ekspertide juhendamisel kasulikud töötoad.

Töötuba küttelahendustest

MTÜ Eesti Pottsepad korraldab ehitusmessi raames töötoad, kus saab teada küttelahenduste erinevustest, korstnapühkimisest, ahjupottide lõikamise ja paigaldamise eripäradest ning nõustamist pottseppadelt endilt.

Töötuba roomati ja lubikrohvi kasutamisest 

Praktilisel lühikoolitusel õpitakse krohvimiseks ette valmistama puitpindasid, paigaldama roomatti ja rooplaati puitpindadele ning peale kandma esimesi krohvikihte ja viimistluskihte. Ka räägitakse töötoas traditsioonilise lubikrohvi positiivsetest omadustest ning juhitakse tähelepanu krohvimistehnikate olulistele nüanssidele.

 

Loodusvärvide kasutamise töötuba 

Koolitusel õpitakse tundma traditsioonilisi ja looduslikke värve, nende positiivseid omadusi ja hea loodusvärvi koostisosasid.Lühikursus on praktilise suunitlusega, kus tutvustatakse värvimistehnikaid erinevatele aluspindadele, värvimiseks vajalikke tööriistu ja vahendeid.

Töötuba roomati ja savikrohvi kasutamisest

Praktilisel lühikoolitusel õpitakse puitpindasid krohvimiseks ette valmistama, paigaldama roomatti ja rooplaati puitpindadele, esimesi krohvikihte ja viimistluskihte peale kandma.Samuti räägitakse töötoas traditsioonilise savikrohvi positiivsetest omadustest ning juhitakse tähelepanu krohvimistehnikate olulistele nüanssidele.

Töötoad lastele 

 Vivendi puidu- ja paberistuudio töötoas meisterdatakse puidust ja paberist toredaid esemeid. Ehitada saab linnule puidust maja või meisterda EV100 raames endale puidust lipumasti, mille masti saab uhkelt lehvima tõmmata Eesti lipu! Puidust on võimalik meisterdada ka viskemängu, mobiilihoidjat. Paberist saab voltida palk- ja moodulmaju ning palju muud põnevat!

Vaata töötubade toimumise kohti ja ajakava www.eestiehitab.ee